В Сумах не сумно або кого вдалось розвеселити

Отож, декілька місяців тому, я відкрила для себе нові Суми – місто в якому  тривалий час не жила, я подивилась на місто після життя у Чернівцях, Львові і численних подорожей. І мені сподобалось, те що я побачила. Суми – це багато простору, багато природи, озер і річок, це чудові люди і ще багато всього цікавого. В фейсбуці я провела опитування, яке мене вразило, люди з різних регіонів, або зовсім нічого не знали про Суми або знали щось дуже поверхневе:

Сашко Горський, поет, журналіст : “Я десь місяць тому гуглив Суми, бо не міг навіть уявити це місто. З розповідей знайомих звідти знаю лише, що там є якась важлива церква в центрі міста чи щось таке. З фотографій в Гуглі виглядає, що місто потопає в парках і зелені, але дещо схоже більше на смт, ніж на обласний центр, якщо вже відверто про це говорити…”

IMG_2851
Спасо – Преображенський собор

Володимир Гуцул, фотограф, громадський активіст: “Нічого не знаю, чув тільки про альтанку і все. Уявляю його рівним і дуже зеленим тихим містом без великої активності. Ніколи не гуглив, так як не цікавився”.

IMG_3706
Альтанка зимою

Владик Баранський, громадський активіст: Чув що Суми зелені дуже і озера прекрасні, а ще я їх плутав в дитинстві з Кишиневом… ну типу гроші, суми, кишені.. )

Станіслав Сорохманюк, екскурсовод: “Загальний стереотип – воли, галушки, україномовний простір на Північному Сході. Був проїздом, зрозуміти характер міста не було часу, україномовних не так багато”.

Наталя Кіндратів, журналістка: “Уявляю його дуже північним і холодним…і картинка одразу така: багато природи і зелені”.

IMG_4670
Річка Псел

Так народилась ідея проекту  #в_Сумах_не_сумно.

Я запропонувала всім охочим приїхати в Суми і зламати всі свої стереотипи про місто. Прогулянки були різноформатні і була навіть повноцінна екскурсія під дощем. Мені було надзвичайно приємно читати ваші пости і відгуки, завдяки цій ідеї я познайомилась з новими людьми і зробила все, що в моїх силах, аби показати Суми цікавими.

Станіслав Сорохманюк, екскурсовод, Чернівці :“Well, зазвичай я не пишу пости про жодні місця, які я відвідую, і за два тижні мандрівок, можу зробити всього декілька світлин, але не в випадку міста Суми. По дорозі до Сум в мене було враження що я їду в провінційне слобожанське містечко під російським кордоном, без претензій на вишуканість. Але завдяки Катя Вомбат я чудово провів час в цьому прекрасному місті (а також на території садового кооперативу Енергетик-2). Суми, як виявилось, — це місто з розвиненою інфраструктурою, безліччю івентів і шаленою кількіст’ю пам’ятників. А ще тут є річка Псел, де люди катаються на гідроскутерах.

IMG_4689 - копия
Стас думає про майбуинє на одному із пам’ятників міста

Євген Коршунов, художник, Київ: “Ще літом бував в Сумах. Багато цікавого там. Наприклад: є гарній парк. В парку затаївся трогатєльний Богатир-губастік, а в історичному центрі, в одній з підворотень, можна зустріти Котиків-патріотів”.

IMG_4816
Нічна прогулянка для художника

Влад Четирко, письменник, Черкаси:“Я не люблю подорожі. Як той гобіт, ладен сидіти вдома у вигідному крісельці біля компа, і витягнути з нього мене важко. Цього разу у ролі суворого Гендальфа була конференція #UP2IT у Сумах – місті неблизькому. Зазвичай, їдучи кудись по роботі, я 1) власне їду, 2)працюю, 3) сплю. Поєднувати туризм і роботу виходить кепсько. Так вийшло, що, декілька разів приїздивши до Сум, власне міста я майже й не бачив – аж дотепер. Обставини сталися так, що другий день #UP2IT відмінили, і до воркшопу в офісі у понеділок у мене був час погуляти містом. Дякую Alexander Rot-Serov за пропозицію та Dasha Kulomina за знайомство з Катею «Вомбат» Барило – журналісткою, мандрівницею, цікавою людиною і – так, я пам’ятаю! – не екскурсоводом. Адже це таки була не екскурсія, а кількагодинна прогулянка містом (18 768 кроків нарахував браслет, але хіба ця цифра щось скаже про пам’ятник цукру і Харитоненків, Сумську фортецю, будинок Дракули і три-парки-в-одному, сходи, що ведуть під воду, і те, чи горять ліхтарі на велодоріжці коло озера?) Прогулянка вийшла цікава і різнопланова, час сплив непомітно, і тепер я певен – #в_Сумах_не_сумно!”

22361008_161725901078757_1614238649_n
Влад слухає історію про козацьку фортецю, фото: Юра Босий

На одну із прогулянок доєднались люди із Сум, виявилось, що людям, які живуть все життя в місті, теж цікаво дізнаватись щось нове про місця, якими вони ходять щодня.

Женя Яценко, учасниця креативної групи Artel Myth, сумчанка:” Суми це моє рідне місто, і я доволі багато знаю про його історію, але екскурсія сьогодні відкрила його зовсім з іншої сторони. Абсолютно неординарні факти, цікаві історії та дружня атмосфера зігрівали нас. Я вже неодноразово казала що люблю своє місто, і сьогодні знову повторюю, Суми- я тебе люблю!”

22396621_161726171078730_1881859842_o
Прогулянка під дощем , фото: Юра Босий

Ілона Литвиненко, учасниця креативної групи Artel Myth, сумчанка: “Сьогодні був просто неймовірний день! Місця, які, здавалось би, ми знаємо, відкрилися для нас сьогодні по-новому. Чесно кажучи, мені часто екскурсії здавалися трошки нудними, але сьогодні я вкотре зрозуміла, що важлива не стільки сама екскурсія, скільки люди, з якими ти відвідуєш цю екскурсію і, звісно ж, екскурсовод”.

Дякую всім, хто написав відгуки і дякую тим, хто просто приїхав, але відгуки не написав. Мені було приємно з кожним із вас і сподіваюсь, вам не було зі мною сумно. Хто ще хоче в Суми на прогулянку пишіть СЮДИ.

Мандруйте далеко і близько, всім тепла та любові!

Читайте ще:

Творча відпустка. Що робити, коли нічого не хочеться

Один день в Києві. Пляжі, мистецтво і заходи сонця

Умань – місто, де тебе чекають. Трипільці, музеї і зброя

Гоа. Рецепт щастя та гармонії

Як обрати маршрут подорожі?

 

Published by

vombatravel

Журналістка, блогерка, мандрівниця, цікавлюсь мандрами і проектами, які пов'язані із дослідженням побуту, релігії і культури різних країн та міст України.